uusintoja

By ninnipinni, Thursday 13.1.2005

Tämä päivä on ollut kuin uusintaa.. pätkiä menneiltä viikoilta kuten nyt esimerkiksi tämä sovituskoppikauhuskenaario.. Tuli vaan kummasti mieleen kun taas koppiin eksyin ja peilissä vilkkui suht´ tutun näköinen perse - oma ja puoliks paljaana, paikoitellen jopa melkein kokonaan.
Strecthfarkut on kyllä niin ihmeellisiä.. ihan ku siel nurjalpuolel ois jotain liimaa joka tarttuu alusvaatteisiin, ja tiedättekin jo mitä sitten tapahtuu kun vetää farkut jalasta, joten ei oteta sitä enää uusintana kuite.
Mitäs muuta sitten..
Söin pizzaa.. tosin vaan ne kaksi palaa, mitkä jätin eilen syömättä. Onneks. Olin turpeessa koko loppuillan ja viel aamullaki maistu suussa valkosipuli. Yh..
Ja aamupäivällä radiossa puhuttiin "maailman ärsyttävimmistä äänistä" ja mm. lapsen itkukin siellä mainittiin, siis sellanen kunnon rääkynä, ei mikään nyyhnyyhsniif -juttu.. Ja kauheintahan ois jos aikuiset itkis samal taval vieläki. Mut ei toi rääkynä kyl voita "maailman ärsyttävin ääni" -kisoissa, ei ainakaan mun listoilla. Nimittäin ärsyttäviä ääniä on _niin_ paljon, ja vielä enemmän on niitä jotka peittoaa vauvankin rääkynän tuosta noin vaan.. Voisinpa mainita vaikka naapureiden tajuttoman tappelun klo. 04:25, tavaroiden viskelyn ja huonekalujen tyhjänpäiväisen siirtelyn ja känniläisten elämänparannus-sessiot wc-tiloissa, niin että koko talo kuulee ja ja ja..
Sit kuuluukin vaan kiirettä, kiirettä, kiirettä..
Ei paljo muuta.
Tylsää.

Comments

Please login to read and write comments.