1,910 posts, 96 pages, 1,240,640 views
Hyzenthlay:
niin, siis kyllä mäkin syön esim. pizzaa oikeastaan joka viikko. Ja karkkia myös, mutta tarkoitan, että toisilla se aamupala alkaa saarioisten einespizzasta ja jatkuu sipseillä..
en sen puoleen kyllä osais kuvitella itteeni lihaksikkaana, koominen näky
joten näin on hyvä.
Sen jälkeen sairastelin ja laihduttelin syyskuuhun asti jolloin paino 71kg (ok, nestettä hävinny aika paljon). Nyt sit painoa viimeks 76kg mut onneks rasvaa paljon vähemmän ku heinäkuus ja lihaaki tullu mukavasti takas

Tavoitteista vielä sen verran, ettei kannata odottaa mitään 10kg puhdasta lihasta vuodessa, ainakaan loputtomasti. Ensimmäisenä vuonna sitä tulosta tulee lähes poikkeuksetta mutta myöhemmin paljon hitaammin. Tai no, ehkä jollain täällä on ne paljon puhutut hyvät geenit.
Supermusta:
Ei kannata juoda treenin aikana maltoa. Parempi myös pitää 2-3h tauko salitreenin alun ja sitä edeltävän aterian välillä. Siis täysin syömättä. Tuntuu hassulta mutta trust me: saat treenistä paljon enemmän irti.

Dèja vu:
mut kertokaas se, mistä johtuu ku esim. viime viikolla oli ihan mielettömästi fiilistä reenata neljäkin päivää viikossa, mut tää viikko ihan pohjanoteeraus: eilen jätin väliin ku ei jaksanu ja tänäänki reenasin onnettoman tunnin ku jotenki ei huvittanu ja rauta painoi.. ylikuntoako vai pitäiskö muuten vaan pitää pieni latautumistauko. Huonostihan se kulkee kun pakonomaisesti vääntää..
eloK:
Kuulostaa tutulta.. Toi on aika perseestä!
Hommaa kunnon treeni kaveri joka psyykkaa treeniin vaikka ei kiinnostais pätkääkään lähtee salille! Itseltäni treeni kaveri puuttuu tällähetkellä.. joten mun treeni on tollasta ihme vaiheilua..