hyvää pizzaa saa seittemästä veljeksestä (:D) alppilasta ja "merkkinä" mexicana. jalopenoo, pepperonii ja ananasta<3
433 posts, 22 pages, 262,961 views
Timce, 19.10.2005 12:19:
Ai niin ja jos kaupasta hakee pizzaa, ainoa suositeltava merkki on Ristorante (Dr.Oetker)
Varsinkin Vegetale
...nam.
Zenni, 21.10.2005 11:54:
Espoonlahden Big Mama'sja Americana
Zenni, 21.10.2005 11:54:
Espoonlahden Big Mama'sja Americana
Vexe, 24.10.2005 20:49:
Parhaat pitsat saa Lahdessa Trio forumissa olevasta pitseriasta, jonka nimi on Adanüs. Saman perheen(pojan?) omistuksessa on myös Aspendos.
Kummastakin saa Benetton nimisen pitsan johon kuuluu kinkku, salami, aurajuusto ja ananas. Tietenkin ananas vaihdetaan katkaravuiksi. Välillä vielä tulee otettua valkosipuli, jotta tarveysintoilijat saavat jo lähes halvauksen.
Jyväskylässä on niin surkeat pitseriat, ettei täältä mitään erityisen hyvää saa. Tai ainakaan en ole vielä löytänyt.

vaiks haiseekin varpaanvälijuustolta! Lempipizza on ihan himassa tehty runsailla täytteillä ja omatekosella rapsakalla pohjalla. paljon juustoa, pekonia, paljon tomaattiviipaleita, jalapenoja, tonnikalaa ja itse väsätty tomaattikastike... mmm, nii ja mikään pizza ei oo pizza jossei siinä oo vähintään 2 sipulia!! :)