
Idea siis oli että jos ihmisiä Klubbarista kiinnostaa lähteä RaumanMeren Juhannukseen perustamaan vähän isompi bilettäjäleiri, tässä olis hyvää saumaa pohtia käytännön järjestelyjä..
Koska varmaankaan ihan jokainen mahdollisesti paikalle saapuva ei jaksa rymytä Meccano Beachin / Dance Factoryn tunnelmissa koko aikaa, olisi mahdollista järjestää paikalle omaa viihdettä mallia "open decks".. Itse toisin levarit ja mikserin (1xStanton STR8-80, 1xStanton STR8-30 ja Numark DXM06, jotta jos jotain tapahtuu eipähän hajoo teknarit) mutta aggregaattia enkä kaiuttimia en omista.. Saati sitten CD soittimia... Eli jos joku mahdollisesti kiinnostunut joka omistaa aggregaatin vois tuoda sen mukanansa, ja joku jolla on kaiuttimet, eikä mitään tarvetta millekään hirveelle PA laitteistolle
, tois ne mukanansa.. Kaikki soittajat olis tervetulleita jne jne.. Pistäkääpä merkkiä kiinnostuksesta kyseisen homman toteuttamiseen..Käytännön järjestelyt on sitten asia aivan erikseen, niitä pitää miettiä, siks tämä topicci on aivan loistava siihen tarkotukseen, ehkä..
itekkin otetaan sellanen muovine grillikatos yms tavaraa mukaan.. Haluatko ottaa toisen teknarin mukaan? Säästyy siltä pitchin luiston aiheuttamalta vaivalta? Tietysti jos haluat niin voit ottaa ne teknarit mukaan molemmat..
ainakin minä varmistaisin luvat että ei käy niin et kaikki rahaa jotain ja sitten tullaan kin jo ekan tunnin aikana sanomaan musiikki seis.