113 posts, 6 pages, 33,087 views
jos mun soitosta on kyse niin lämmin käsi vois olla ihan kiva ja tytöiltä kivat kuteet
jep jep.. tai "vapaa ehtonen" maksu että saa ne kulut mitä bilieden järkkäilystä on tulla niin sais ne katettua ... jos ei niin sitten taas laittomat kehin ..

Tämä nyt tulee tietty vähän eri näkökulmasta kuin normaalin maksavan asiakkaan, mutta... Siinä vaiheessa kun Suomen bileskenen lipunhinnat ja kävijämäärät ovat siinä jamassa, että järjestäjät usein maksavat omasta taskustaan helposti 100 asiakasta sisään ja yleensä ollaan enemmän kuin tyytyväisiä että päästään edes omilleen, niin tietäkää nyt ainakin että niissä lipunhinnoissa ei kyllä ikinä ole tippaakaan ilmaa. Kyllä ne ovat juuri niin halpoja kuin minä ne pystytään pitämään suurimassa osassa tapauksia. Puhumattakaan siitä että yleensä ihmisille kertyy liiketoiminnasta ja/tai työnteosta jopa hieman rahaa vaivanpalkaksi, Suomessa järjestäjille ei kerry juuri muuta kuin stressiä, kuluja ja tappiota ;)
Amen to that.
Vois vielä sanoo, et ennenkun vinkuu väkisin nimeensä listaan, vois miettiä et jos vaikka maksais bileisiin, kun mulla ei oo ainakana enää kauheen montaa kertaa varaa maksaa 100 parasta kaveriani bileisiin.
Muutenkin mieluummin satsaan vaikka sitten vähän harvemminkin isompiin ja kalliimpii bileisiin, kun ravaan joka viikonloppu jossain perusjammailuissa...vaikka se joka viikonloppuinen ravaaminen estyy jo tällä suurella välimatkallakin aika tehokkaasti.
