NIKI 2005 vol.1

7 posts, 1 page, 1,488 views

Niki

Posts: 83

#1 • • Edited Niki Fiilis.org
Tässä tämän vuoden ensimmäinen mixaus. Vol.1 on puhtaasti mun soundia, kun taas seuraava osa on enemmän tuttua Fiilis matskua. Ilmestyy sitten joskus..

http://www.fiilis.org/tapes/pertti_2005/pertti_2005.mp3

Steve Porter -Homegrown [fds]
Bart Van Wissen -Bring Back The Fun [private reality]
G Pal pres. Ghos -No Other Man [yoshitoshi]
Atwater Syndicate -Caliente [yoshitoshi]
Ramón Egea -Ariana's Words (dubstub rmx) [katering]
Chus & Ceballos vs Tedd Patterson -In Stereo [stereo]
Dj Fox -I Believe (mastiksoul rmx) [tribo]
Shapesifters -Back to Basics (steve lawler dub) [positiva]
Seamus Haji & Emmanuel -Weekend (dub) [azuli]
G Pal -Ophra (El Greco's Eastern Mix) [swift]
Anselmi Kuusisto

Posts: 707

#2 • • Anselmi Kuusisto Fiilis//White Room//Deeptroit//Escape
Sori Niki etten vielä ole kerennyt imuttaa tätä... Mut nyt on tulossa... Sen verran ovat isot poijjaat kylillä kehuneet saundia että hämmästyksestä olen soikeana. Kommentteja tuossa myöhemmin sitten...

--
Not Everyone Understands House Music. Its A Spiritual Thing, A Body Thing, A Soul Thing..

Axu-T

Posts: 427

#3 • • Axu-T
Tää on niin loistavaa tyylitajua alusta loppuun että ei ikinä mee Euroopassa jakeluun... Mutta toivotaan että Niki löytäis arvostusta näkemykselleen edes kourallisen. Itse tykkään setistä todella paljon ja olen kuunnellut kyseisen nauhan monesti.

Respect !
Caro²

Posts: 5,301

#4 • • Caro² Fiilis / SESSIONS2
Tykkäsin kyllä. En o tän tyylin matskua pahemmin kuullu. Kyllä se Fiilisposse osaa *hihu*
isfnbojbbssn

Posts: 4,143

#5 • • isfnbojbbssn sdonvoinv
täytyypä tsekkailla :)

--
dasinoaisnvs

Anselmi Kuusisto

Posts: 707

#6 • • Anselmi Kuusisto Fiilis//White Room//Deeptroit//Escape
Dodii! Eipä kuulu tällänen saundi ihan niihin joita yleensä kuuntelen, mutta kun toi Chus & Ceballos vs Tedd Patterson -In Stereo tuli vuoroon ni mä olin ihan myyty... Seamuksen kohdalla totesin ääneen että ei ne isot poijjaat potaskaa ole puhuneet...

Eli kivaa tumma paahtoista lätkyttelyä... Olis mukava kuulla kommenttia joltain oikealta proge/tribaali diggarilta..?

--
Not Everyone Understands House Music. Its A Spiritual Thing, A Body Thing, A Soul Thing..

Niki

Posts: 83

#7 • • Niki Fiilis.org
Jep jep

Kiitokset palautteesta. mukavata että on joku tykännyt. *iloinen*